רישיון יועץ השקעות

יועץ השקעות הוא איש מקצוע שתפקידו לסייע ללקוחות לבנות את תיק ההשקעות המיטבי בהתאם למידת שנאת הסיכון שלהם, הצרכים שלהם בהווה ובעתיד, ההעדפות שלהם, המגמות העדכניות בכל נקודת זמן בשוק ההון ופרמטרים רבים נוספים.ייעוץ השקעות מתבצע בבנקים המסחריים וגם באופן עצמאי, כשבכל מקרה הוא מוצע על-ידי אנשי מקצוע בעלי רישיון מתאים – רישיון יועץ השקעות.

על-מנת לקבל רישיון יועץ השקעות וליהנות מכל היתרונות של העבודה בתחום זה – בעיקר שכר גבוה – יש לעבור 5 בחינות וכן להשלים סטאז' של חצי שנה. הבחינות הן במקצועות אתיקה ודיני ניירות ערך , כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון וניתוח ניירות ערך. כדאי לדעת שמסלול זה פתוח בפני כל מי שרוצה לעסוק בייעוץ השקעות ולא נדרש כל ידע קודם. במכללת אורין שפלטר תוכלו לעבור ריענון מתמטיקה כך שבקורסי ההכנה לבחינות עצמם תקדישו את מלוא תשומת הלב והזמן לחומר המקצועי ולא תבזבזו משאבים יקרים על הבנת הפן המתמטי.

בנוסף מתאפיינים הלימודים לקראת קבלת רישיון יועץ השקעות במכללת אורין שפלטר ביעילות רבה. המרצים נבחרים בין השאר על סמך אחוזי המעבר של תלמידיהם בבחינות (שנערכות על-ידי הרשות לניירות ערך) ועל כן צוות ההוראה כולו אמון על הכנה אופטימלית לכל בחינה. בנוסף ישנו אתר ייעודי ובו שפע רב של תרגילים ושאלות בכל הנושאים שנכללים בבחינות, וכן פתרונות והסברים מפורטים – שתורמים גם הם לכך שכל תלמיד וכל תלמידה מגיעים לבחינה כשהם מוכנים אליה במלוא מאת האחוזים.

לאחר קבלת רישיון יועץ השקעות תוכלו לעבוד בבנק – השכר ההתחלתי עבור משרה זו הוא 8,000 ש"ח בחודש וככל שצוברים ניסיון המשכורת תופחת ומגיעה לרמות של 16,000 ש"ח בחודש – או כיועצי השקעות עצמאיים. לאנשי מקצוע חרוצים ומהימנים מובטחת עבודה בשפע, ובהתאם הכנסה נאה מאוד.

 

דילוג לתוכן