כמה מרוויח סוכן ביטוח פנסיוני

לסוכני ביטוח פנסיוניים פוטנציאל השתכרות גבוה מאוד, בין אם הם בוחרים לעבוד בחברת ביטוח ובין אם הם מקימים עסק עצמאי. משכורתו של סוכן ביטוח פנסיוני שכיר היא 8,000-18,000 ש"ח בחודש, כשעם השנים השכר מטפס ובכל מקרה עשוי לכלול גם בונוסים משמעותיים, ואילו לשאלה כמה מרוויח סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי התשובה היא למעשה השמיים הם הגבול.

תואר שני שוק ההון

הכנסתו של סוכן ביטוח עצמאי כוללת שני רכיבים – הראשון נקרא "היקפים" והשני נקרא "נפרעים". ההיקפים הם סכומים חד-פעמיים שמקבל סוכן הביטוח בכל פעם שהוא מוכר פוליסת ביטוח. התשלום מתקבל מחברת הביטוח שהפוליסה שייכת לה. כל עוד הפוליסה תקפה והלקוח ממשיך לעבוד עם סוכן הביטוח, הסוכן מקבל גם את התשלום השני, הנפרעים – זהו סכום חודשי שכמו ההיקפים נגזר מגובה הפרמיה המשולמת לחברת הביטוח. ככל שסוכן ביטוח פנסיוני צובר לקוחות רבים יותר, כך גדל היקף הנפרעים וההכנסה החודשית הבסיסית הופכת גבוהה יותר ויותר כשעל כך מתווספים כאמור כספי ההיקפים. בתחילת הדרך, כשתיק הלקוחות עדיין בחיתוליו, יכול סוכן ביטוח עצמאי להצטרף לסוכנות ביטוח ולקבל ממנה מעין הבטחת הכנסה (שאותה כמובן יחזיק כשהתיק יתחיל להניב רווחים גבוהים).

המוצרים שסוכן ביטוח פנסיוני רשאי למכור נחלקים לשניים: מוצרי ביטוח ומוצרי חיסכון פנסיוני – הביטוחים הם ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, ביטוחים סיעודיים וביטוחי בריאות, ומוצרי החיסכון לגיל הפרישה מהעבודה הם קרן השתלמות, ביטוח מנהלים וקופת גמל. סוכן ביטוח פנסיוני יכול בקלות יחסית לקבל רישיון גם למכירת סוגי ביטוחים נוספים ובהם ביטוחי דירות, ביטוחי רכב, ביטוחים עסקיים, ביטוחי תאונות אישיות ועוד.

לימודים במכללת אורין שפלטר מאפשרים לקבל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני תוך 18-24 חודשים. תלמידי המכללה זוכים ליחס אישי, ליווי צמוד וסיוע בכל קושי, מרצים בעלי ניסיון רב בהוראה וגישה לאתר אינטרנט שכולל תרגילים רבים ותורם אף הוא לאחוזי ההצלחה המרשימים בכל המבחנים. לאחר השלמת הדרישות וקבלת הרישיון מקבלים התלמידים שהפכו לסוכני ביטוח פנסיוניים עזרה גם במציאת עבודה, וזאת עם חברת ההשמה המקצועית של המכללה.

סוכן ביטוח שכר 

החלומות של אנשים תמיד מורכבים מדברים יקרים. הרצון לגור בבית גדול, לטוס להרבה מקומות בעולם ולנהוג על רכבים חדשים קיים אצל כולם, אבל דורש הכנסה גבוהה במיוחד, הרבה יותר מההכנסה הממוצעת בישראל, בטח לאור יוקר המחייה. לכן, אנשים אשר חושבים קדימה ורוצים לבחור מקצוע בצורה חכמה, מסתכלים בעיקר על הפונקציה של השכר. יש הרבה פרמטרים בבחירת מקצוע, כולל חיבור למקצוע, שעות עבודה, תנאי קבלה ועוד, אך השכר הוא זה שיכול לעשות את ההבדל, שכן כאשר אנשים רואים פוטנציאל רווח גבוה, הם נוטים לבצע ויתורים על דברים אחרים.

מכללה לביטוח

אחד התחומים הרווחיים ביותר הוא תחום הביטוח ומכירת הפוליסות. כאשר מנסים לראות ממה מורכב סוכן ביטוח שכר רואים כי יש את נושא שכר הבסיס, שהוא גם גבוה וגם עם פוטנציאל לעלות

עם קידום שהם די נפוצים, וגם מורכב מעמלות, שגובהן שונה מחברה לחברה. בנוסף, כל סוכן ביטוח יכול לפתוח חברה עצמאית ולהתחיל למכור פוליסות מבלי הצורך להפריש חלק גדול מהרווחים לחברה גדולה, כך שניתן לראות שניתן להרוויח בכמה צורות ומכמה כיוונים. מעבר לפוטנציאל הרווח, העבודה בתור סוכן ביטוח היא גם מאתגרת וגם כזו שאמורה להטיב עם אנשים ולשמור עליהם, כך שהערך המוסף קיים. קבלו מידע נוסף בנקאות לימודים.

אתגר ושכר

כל סוכן ביטוח צעיר מתחיל עם שכר שהוא גבוה בצורה משמעותית משכר המינימום. כבר בשלבים מוקדמים של החיים, במיוחד לאור הלימודים הקצרים אצל אורין שפלטר, אפשר להגיע לשכר שקרוב ל-20,000 שקלים, שהוא דמיוני בהרבה מאוד מקצועות אחרים. הרבה אנשים שמרוויחים שכר טוב מנסים להתמודד עם מקצועות משעממים או דורשניים מדי, אך במקרה של סוכני ביטוח, האתגר שבמכירת פוליסות מתאימות והבונוס בדמות עזרה לאנשים עוזרים להרגיש סיפוק מהעבודה וכמובן, גם עם קבלת תלוש השכר.

דילוג לתוכן