לימודי ביטוח פנסיה

הפנסיה היא אחד הרעיונות המשמעותיים שפיתח המין האנושי. ככל שעולה תוחלת החיים, כך גדלה גם חשיבותה של הדאגה להבטחת הקיום בכבוד וברווחה גם אחרי הפרישה מהעבודה, ואכן בימינו הביקוש למוצרים פנסיוניים – קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים – נמצא במגמת עלייה מובהקת. בהתאם ישנו גם צורך רב יותר באנשי מקצוע מיומנים שמורשים להציע מוצרים אלה, כלומר סוכני ביטוח פנסיוניים, ועל כן לימודי ביטוח פנסיה הם קרש קפיצה מוצלח לקריירה מתגמלת מאוד מכל הבחינות.

הלימודים לקראת קבלת הרישיון להצעת ושיווק מוצרי ביטוח פנסיוניים (רישיון אשר ניתן על-ידי משרד האוצר) כוללים 6 קורסים. כל אחד מהקורסים מהווה הכנה למבחן של משרד האוצר או של הרשות לניירות ערך. ניתן להשלים את המסלול תוך שנה וחצי עד שנתיים, כשבמהלך הלימודים ולאחר מעבר 4 הבחינות הראשונות אפשר לעבור גם את הסטאז' הנדרש שאורכו חצי שנה.

המבחנים הם במקצועות כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה וניהול, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. בעלי תואר אקדמי רלוונטי עשויים לקבל פטור מ-3 הבחינות הראשונות ולהפוך לסוכני ביטוח פנסיוניים מורשים תוך זמן קצר במיוחד. גם ללא כל ידע מוקדם ניתן לצאת לדרך ולהשלים את כל הדרישות של משרד האוצר – אין תנאי קבלה ללימודי ביטוח פנסיה, וצוות המרצים המנוסה של מכללת אורין שפלטר אמון על הכשרת כל תלמיד ותלמידה ללא קשר לרמת הידע ההתחלתית שלהם. בנוסף מקבלים המשתתפים בקורסים של המכללה גישה לאתר אינטרנט ייחודי ובו תרגולים רבים שמאפשרים להטמיע באופן אופטימלי את חומר הלימודים ולהגיע מוכנים לחלוטין לכל מבחן. עוד כדאי לדעת כי לאורין שפלטר חברת השמה משלה, שהמומחיות שלה היא השמה בעולם הביטוח והפיננסים. הקשרים ההדוקים עם כל חברות הביטוח המובילות בישראל מקנים לבוגרות ובוגרי המכללה גישה למשרות הנחשקות בתחום, והזדמנות להתחיל את הקריירה במקום הנכון ביותר עבורם ומיד בתום הלימודים.

 

דילוג לתוכן