לימודי מקצוע

כל מסלול לימודים הוא חוויה מרתקת ומעשירה, אבל בעידן הנוכחי ישנה מטרה חשובה נוספת: רכישת מקצוע. לימודי מקצוע שמובילים את בוגריהם למשרות מתגמלות, ורצוי תוך זמן קצר ככל האפשר, נהנים מעדיפות מובנת על פני מסלולים אחרים – ודוגמה מצוינת לכך הם לימודי ייעוץ ושיווק פנסיוני במכללת אורין שפלטר. לימודים אלה ניתן להשלים תוך שנתיים (וישנם גם כאלה שצולחים את המסלול תוך כשנה וחצי), וכמו כן אין תנאי קבלה אליהם כך שכל אחד וכל אחת יכולים להגיע למקצוע מבוקש – יועץ פנסיוני, משווק פנסיוני או סוכן ביטוח פנסיוני.

לימודי בנקאות ללא פסיכומטרי

לכל אחד מהמקצועות הנ"ל ישנם דגשים ספציפיים, אבל יש גם מכנה משותף לתפקידים הנ"ל: כולם מבטיחים שכר נאה כבר בתחילת הדרך, רמות שכר שהולכות והופכות גבוהות יותר ככל שצוברים ניסיון, תעסוקה יציבה לטווח ארוך בחברה גדולה, אפשרות להקים עסק עצמאי משגשג ועניין יומיומי. בהקשר זה כדאי לדעת כי אורין שפלטר היא בעלת חברת השמה אשר מתמחה בתחומי הביטוח והפיננסים, כך שלתלמידי המכללה מובטחת לא "רק" רכישת מקצוע מבוקש אלא גם עזרה משמעותית בדרך למשרה אופטימלית עם סיום הלימודים.

הדרך אל כל התפקידים הנ"ל – יועץ פנסיוני, משווק פנסיוני או סוכן ביטוח פנסיוני – כוללת 6 קורסים שבסוף כל אחד מהם מבחן של משרד האוצר או הרשות לניירות ערך. המבחנים הם ביסודות הביטוח, כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, חשבונאות, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. תוכניות הלימודים עדכניות, כל תלמיד זוכה בליווי אישי ובגישה לאתר אינטרנט ייעודי שמאפשר לו לתרגל את החומר ולמרצים בקורסים השונים ניסיון רב בהכנה לבחינות אלה – כך שאחוזי ההצלחה של תלמידי אורין שפלטר בכל הבחינות גבוהים במיוחד.

יועצים פנסיוניים עובדים בעיקר בבנקים, וממליצים ללקוחות הן בנוגע למבנה התיק האופטימלי עבורם והן לגבי מוצרי ביטוח וחיסכון פנסיוניים ספציפיים. ניתן גם לייעץ באופן עצמאי. משווקים פנסיוניים עובדים בעיקר בחברות ביטוח או בבתי השקעות ומציעים ללקוחות את המוצרים הספציפיים של החברה בה הם עובדים, תוך התאמה לצרכים ולהעדפות המדויקות של כל אדם. סוכני ביטוח פנסיוניים יכולים לעבוד בחברת ביטוח או כעצמאיים שבונים לעצמם תיק לקוחות. לאחר שרוכשים ניסיון תעסוקתי, יכולים אף להתקדם לזכיינות ולנהל סניף של אחד מחברות הביטוח המובילות.

מקצועות מבוקשים לנשים | לימודי מקצוע לגברים 

העניין המגדרי הוא עדיין "עניין" גם כיום, בעידן המודרני והמתקדם. נשים עדיין מרוויחות פחות מגברים, נמצאות פחות בעמדות מפתח ובאופן כללי באות עם נחיתות מובנית לשוק התעסוקה. עם זאת, יש כמה תחומים בהם שדה המשחק הוא שווה יותר, ובמיוחד בתחומי הכלכלה השונים. העובדה שבתחומים כמו ביטוחים, משכנתאות ושוק ההון יש ביקוש רב, משנה לחלוטין את הכללים, ולכן שווה מאוד להיכנס אליהם ולראות היכן מקבלים את ההכשרה הטובה ביותר. למעשה, באורין שפלטר מלמדים מספר מקצועות מבוקשים לנשים אשר יכולים להכניס אותן לתפקידי מפתח בחברות גדולות מצד אחד, ולתת להם את הכלים לפתוח עסק עצמאי מנגד.

המקצועות הנלמדים באורין שפלטר הן לרוב כאלו שנועדו להכניס אנשים למצב בו הם משפיעים על המצב הכלכלי של אנשים אחרים.

כמה מרוויח יועץ משכנתאות

חיתום מה זה?

זהו נושא לא פשוט ולאור העובדה שהרבה מאוד אנשים לא מתחברים למתמטיקה ומספרים, הם שמורים לאנשים עם ראש מאוד אנליטי. כאשר מחפשים אחר לימודי מקצוע לגברים אי אפשר לדבר רק על מקצועות מסוג אחד, אם כי יש הרבה מאוד גברים אשר יכולים למצוא את עצמם כאשר הם מנסים לייעץ למשפחות בנושא משכנתא או ללקוחות פרטיים בנושא שוק ההון. איפה אפשר למצוא עבודה בחיתום ללא ניסיון?

יתרון יחסי

היתרון היחסי של נשים בשוק התעסוקה והאקדמיה הוא (ברוב המקרים) שנת שירות אחת פחות בצבא. הזמן הוא פקטור משמעותי, שכן אנשים שעוברים לימודים אקדמיים מלאים, נכנסים לשוק העבודה רק בחצי השני של שנות ה-20. כאן, גם לגברים וגם לנשים יש את האפשרות להתחיל ולהרוויח כבר בשנה הראשונה בלימודים באורין שפלטר, שכן המכללה מעודדת את הסטודנטים  לצאת ולעבוד בחברות הגדולות, ואף נמצאת בקשר עם כל הגורמים המובילים בשוק. היכולת להתקדם בתחום ולצאת לאפיקים שונים מבטלת לחלוטין את ההבדלים המגדריים.

דילוג לתוכן