מקצועית א ספר

אחת הבחינות שאותן יש לעבור על-מנת לקבל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני היא ניתוח ניירות ערך – או בשם המוכר יותר שלה, מקצועית א. על-מנת להגיע מוכנים למבחן זה חשוב ללמוד היטב, בין השאר באמצעות ספר לימוד. במכללת אורין שפלטר מקבלים התלמידים במסלול הביטוח הפנסיוני גם ספר לימוד מפורט ומקיף בנושא ניתוח ניירות ערך, ספר שנכתב על-ידי מומחים בתחום ההוראה ושוק ההון גם יחד ובהתאם התרומה שלו להכנה לקראת מבחן מקצועית א רבה. במקצועית א כמו בשאר הקורסים במכללה, יש לימודים בשעות הערב

לימודי ביטוח במכללה

 

בספר הלימוד מפורטים – באופן ברור וקל להבנה – כל הנושאים שמופיעים במבחן: מכשירי השקעה אפשריים בארץ, השיטות השונות לחישוב תשואה, מאפייני תעודות סל, כתבי אופציות, מיסוי ניירות ערך, שיטות הערכה של אגרות חוב מסוגים שונים (ריבית משתנה, שקליות, צמודות) והסיכונים הטמונים באפיק זה, מח"מ (משך חיים ממוצע), השפעות מאקרו, מכשירים עתידיים, גידור סיכונים, מודל B&S, מודל Put Call Parity ועוד. ידע זה חיוני לכל מי שעוסק בייעוץ פנסיוני ולכל סוכני הביטוח הפנסיוני שכן בתחום הפנסיוני נכללים גם מוצרי ההשקעה לטווח ארוך, ונדרשת התאמה בינם לבין ביטוחי חיים, ביטוחים סיעודיים וביטוחים נוספים.

בנוסף לספר הלימוד האיכותי מקבלים תלמידי אורין שפלטר גישה לאתר אינטרנט ובו הן הרצאות מצולמות והן שלל תרגילים עם פתרונות מפורטים ובהירים. עבור כל מי שרוצה לעבור את מבחן מקצועית א ספר הלימוד ואתר האינטרנט מספקים בסיס איתן ומאפשרים אפילו למידה מהבית, בזמן הנוח ביותר. אופציה נוספת היא לימודים בכיתה – במתכונת של פעם שבוע ובמשך 4-6 חודשים (150 שעות לימוד אקדמיות). עוד כדאי לדעת שלאחר מעבר המבחן מקצועית א ישנו רק עוד מבחן אחד במסלול זה – מבחן גמר פנסיוני – ובעקבותיו ניתן להתחיל לעבוד בתחום (את הסטאז' הנדרש בן ששת החודשים אפשר לבצע במקביל ללימודים למבחן מקצועית א). במכללת אורין שפלטר יש במקצועית א אחוזי מעבר גבוהים מאוד ויותר גבוהים משאר המכללות בתחום. ביולמכללת אורין שפלטר חברת השמה שמסייעת לבוגרים להגיע למשרות המתאימות להם ביותר, תוך פרק זמן קצר במיוחד ממועד סיום הלימודים.

דילוג לתוכן