סוכן פנסיוני

סוכן ביטוח פנסיוני הוא איש המקצוע אליו פונים כשרוצים לרכוש ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח אובדן כושר עבודה או ביטוח סיעודי. סוכני ביטוח פנסיוניים מורשים למכור גם מוצרי חיסכון לגיל הפרישה מהעבודה כגון קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים. בפני סוכנים פנסיוניים עומדות 2 אפשרויות תעסוקה: כשכירים בחברות הביטוח השונות או כבעלי עסק עצמאי. בשני המקרים השכר גבוה ובפרט לסוכני ביטוח חרוצים ומוכשרים שאמונים על התאמה מדויקת של מוצרי ביטוח וחיסכון לכל לקוח. כשכירים, יתרון משמעותי נוסף הוא היציבות התעסוקתית ושכר הבסיס שמובטח בכל מקרה, וכעצמאיים היתרון העיקרי הוא שהשמיים הם באמת הגבול ומי שמצליח לבנות תיק לקוחות רחב היקף ולשמר את כל לקוחותיו זוכה להכנסות חודשיות גבוהות מאוד.

על מנת להפוך לסוכן פנסיוני נדרשת הצלחה ב-6 מבחנים וכן התמחות בת 6 חודשים. המבחנים הם במקצועות יסודות הביטוח, סטטיסטיקה ומימון, כלכלה, חשבונאות, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. המסלול פתוח לכולם – אין דרישות קדם ואין תנאי קבלה, כך שכל אחד וכל אחת יכולים להפוך לסוכני ביטוח פנסיוניים. בוגרי לימודים אקדמיים רלוונטיים פטורים מחלק מהבחינות, ובעלי רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי נדרשים לעבור רק את שתי הבחינות האחרונות ברשימה. כדאי לדעת שגם ללא כל ידע מוקדם, ניסיון או זיקה לענף הביטוח ניתן להשלים את כל הדרישות בדרך לקבלת רישיון סוכן ביטוח פנסיוני תוך 18-24 חודשים.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללמוד במכללת אורין שפלטר את הקורסים שמהווים הכנה ל-6 המבחנים הנ"ל. בכל קורס תקבלו יחס אישי, ליווי צמוד, גישה לאתר אינטרנט שכולל מבחר רחב של תרגילים רלוונטיים, ספר לימוד מקיף וקל להבנה ובאופן כללי הכנה מקצועית, פרקטית ומנטלית אידיאלית לכל בחינה. בנוסף המרצים בקורסים מנוסים מאוד בהוראה ובמיוחד בהכנה למבחני הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר ונבחרים בין השאר על סמך אחוזי ההצלחה של תלמידיהם. לאחר השלמת הדרישות של משרד האוצר, תוכלו להיעזר בחברת ההשמה של המכללה, שמתמחה בהשמה בתחומי הביטוח והפיננסים ובפרט מקיימת יחסי עבודה הדוקים עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ.

דילוג לתוכן