קורס חיתום עסקים

פעולת החיתום – בדיקת בקשה לביטוח וקביעה האם היא כדאית עבור החברה, ובאילו תנאים נכון להיענות לה בחיוב – היא הבסיס לעבודתה של כל חברת ביטוח. על-מנת למלא תפקיד זה בהצלחה נדרשים סדר וארגון, אחריות רבה, יכולת עבודה עצמאית וכושר ריכוז. באופן טבעי, לצד הציפיות הגבוהות ישנו גם תגמול גבוה: שכר מרשים גם למי שאין לו כלל ניסיון בתחום, שעות עבודות נוחות מאוד (עם אופציה למשרת אם שמשאירה את שעות אחר הצהריים פנויות לחלוטין), סביבת עבודה תומכת ומטופחת ותעסוקה יציבה בחברה גדולה. בנוסף לאפשרויות התעסוקה בכל חברות וסוכנויות הביטוח, נדרשים שירותי חתמים גם במחלקות ביטוח של ארגונים גדולים, בחברות לייבוא כלי רכב ובחברות ליסינג – כך שאפשרויות התעסוקה בתום לימודי חיתום נרחבות במיוחד.
לימודי ביטוח במכללה

קורס חיתום עסקים של מכללת אורין שפלטר הוא הדרך הבטוחה והמהירה לעבודה משתלמת: הלימודים נמשכים כ-15 חודשים בלבד (מפגש אחד בשבוע), כוללים מרכיב מעשי משמעותי שמקנה כלים פרקטיים לעבודה בפועל, ומועברים על-ידי מרצים בעלי ניסיון עשיר בהוראה ובהכשרה של אנשי ונשות מקצוע לעולם הביטוח. בנוסף לכל הנ"ל למכללה חברת השמה פרטית והסכמים בלעדיים עם כל חברות הביטוח המובילות בארץ (מנורה, כלל, מגדל, הפניקס, איילון, הראל ועוד), ובהתאם להסכמים אלה זוכים תלמידות ותלמידי אורין שפלטר בעדיפות בקבלה לעבודה ובהזדמנות להגיע לראיונות בחברות הנ"ל לעתים עוד לפני השלמת הלימודים (שבסופם בחינה פנימית של המכללה).

הנושאים הנלמדים במסגרת קורס חיתום עסקים הם: דיני ביטוח, דיני נזיקין, ביטוחים עסקיים, אובדן רווחים, ביטוחים הנדסיים, ביטוחי רכוש, חבויות, ביטוחי בריאות, ביטוח תאונות אישיות, סיקור סיכונים ועוד. המרכיב המעשי כולל בין השאר סימולציות, סדנאות ותרגול עבודה בתוכנות המשמשות את חברות הביטוח, כך שהקליטה בעבודה בפועל תהיה קלה ומהירה.

 

לימודי חיתום עסקים

לכל ביטוח יש שני צדדים – הצד של המבוטח והצד של המבטח, וכדי שפוליסה תהיה אפקטיבית ונכונה לשני הצדדים, היא צריכה להיות הוגנת מספיק עבור הלקוח ורווחית מספיק עבור החברה המבטחת. לא פשוט למצוא את דרך המלך ויש הרבה משתנים שמשפיעים על אופן הפוליסה. אלמנטים כמו מצבו הרפואי של המבוטח, המצב של מה שהוא רוצה לבטח, ועוד מגוון רחב של דברים בהתאם לסוג הפוליסה. לכן, המבטח חייב לבדוק היטב את המבוטח כדי לראות איך לבנות לו את הפוליסה, כמה לדרוש כתשלום חודשי ומה יהיה סכום הפיצוי. פעולת החיתום היא למעשה הבסיס להצלחה אצל כל חברת ביטוח וכל סוכן ביטוח חייב לדעת לבצע אותה בצורה אידיאלית כדי לבנות מודל של רווחים. חיתום עסקי הוא תחום אמוד מעניין בעולם הביטוח.

קורס חיתום

לימודי חיתום עסקים הם חלק בלתי נפרד מעולם הביטוח וכל סוכן שיודע לבצע את הפעולה בצורה אידיאלית שווה הרבה מאוד כסף לעצמו ולחברה בה הוא עובד. במסגרת לימודי תיחום עסקים, שהם לימודים קצרים מאוד (15 חודשים בלבד של מפגש אחד בשבוע בשעות הערב), לומדים הסטודנטים על חשיבות החיתום במגוון רחב של תחומים, ביניהן דיני ביטוח, דיני עסקים, ביטוחים עסקיים וכו'. הלימודים, כמו בכל תחום אחר במכללת אורין שפלטר, הם מאוד פרקטיים ובמסגרתם נערכים סימולציות שנועדו להכניס את הסטודנטים אל תוך ה"עולם האמיתי" וללמד אותם כיצד להתמודד מול בעיות אמיתיות. מכללת אורין שפלטר מפעילה גם קורס חיתום אלמנטרי.

הבסיס לכל מודל רווח

חיתום עסקים כאמור הוא הבסיס לכל מודל רווח בחברת ביטוח. הסוכן צריך לדעת ללמוד את הלקוח על בוריו, את משפחתו, מצבו הרפואי ומצב העסק והנכסים שלו, על מנת להתאים לו פוליסה שתהיה נכונה גם לו מבחינת המחיר, וגם למבטח מבחינת רמת הסיכון וההיתכנות שיהיה צורך להפעיל את הביטוח. במכללת אורין שפלטר שמים על תחום החיתום דגש גדול.

 

דילוג לתוכן