רפרנט ביטוח חיים

רפרנט ביטוח חיים הוא תפקיד בסיסי בכל חברת ביטוח. תפקידם של הרפרנטים הוא לספק מענה ללקוחות של החברה בכל מה שנוגע לביטוחי חיים ולהוציא לפועל אינטראקציות שונות (קליטת ההצעות, שינויים בפוליסות קיימות, גבייה, מעקב ועוד). לרוב משמש תפקיד זה כקרש קפיצה למשרות שמציעות שכר גבוה יותר וגם עניין רב יותר, ובפרט ישנן האופציות של עבודה כחתמים או כמיישבי תביעות (תפקידים שמתאימים גם למי שאין לו ניסיון בחברת ביטוח ורוצה תעסוקה יציבה ומתגמלת).

יועץ משכנתאות ללא ניסיון

על-מנת להגיע למשרות חתמים (תפקיד שמהותו בדיקת בקשות לביטוח) או מיישבי תביעות (תפקיד שמהותו בדיקת תביעות להפעלת פוליסה) יש לעבור קורס מתאים – במכללת אורין שפלטר מוצעים לימודי חתמות ויישוב תביעות בביטוח כללי במתכונת של מפגש אחד בשבוע לאורך כ-15 חודשים. קורס זה מתאים כאמור הן למי שכבר עוסק בתחום כרפרנט ביטוח חיים והן לחסרי ניסיון תעסוקתי רלוונטי או כל ידע שהוא – אין דרישות קדם ללימודים אלה, והניסיון העשיר של צוות המכללה מבטיח הכשרה נאותה לכל סוגי התלמידים והתלמידות.

עוד כדאי לדעת שלמכללת אורין שפלטר חברת השמה אשר מתמחה בהשמה במקצועות הפיננסים והביטוח. החברה נמצאת בקשר רציף עם כל חברות הביטוח הגדולות בארץ, כולל כלל, מגדל, הראל, שומרה, אליהו, מנורה, איילון והפניקס, ומסייעת לבוגרות ובוגרי הקורס הנ"ל למצוא את המשרה המתאימה להם ביותר תוך זמן קצר ממועד השלמת הלימודים (ולפעמים אף במהלך הלימודים!)

הנושאים הנלמדים בקורס חיתום ויישוב תביעות הם יסודות הביטוח, דיני ביטוח, ביטוחי חיים, ביטוחי רכוש (כולל כמובן רכב ודירה), ביטוחים עסקיים, ביטוחי בריאות, ביטוחי סיעוד, חבויות, תאונות אישיות ועוד. הלימודים כוללים גם התנסויות מעשיות מגוונות במטרה לאפשר לתלמידים קליטה קלה ומהירה בעבודה עצמה. תפקידי חתמות מציעים שכר נאה גם ללא ניסיון, שעות עבודה נוחות (כולל האופציה למשרת אם), עניין יומיומי וסביבת עבודה מטופחת, וגם תפקידי מיישבי תביעות מתאפיינים בשלל יתרונות הנ"ל.

פגישה עם יועץ משכנתאות

אף אחד לא מתחיל את חייו המקצועיים בשפיץ של אף מערכת. לרוב, אנשים מתחילים בתפקידים זוטרים וכאלו שדורשים עבודה לוגיסטית ובירוקרטית, שנועדה לשרת גורמים אחרים בתוך אותו עסק. עם זאת, יש שיגידו שהתפקידים הזוטרים דווקא תורמים להכרת סביבת העבודה והמערכת, ויהפכו את אותם אנשים לברגים חשובים יותר ולאנשי מקצוע איכותיים יותר. עולם הביטוח הוא עולם בו החברות הגדולות משחקות תפקיד מרכזי, ויש בהן ביקוש רב לעובדים, במיוחד בתפקידים הזוטרים, אם כי אותם תפקידים הם ממש לא פקידותיים כמו בתחומים אחרים, אלא כאלו שנותנים את הערך המוסף.

אחד התפקידים המעניינים ביותר בתוך המערכת שנקראת חברת ביטוח הוא תפקיד הרפרנט. הרבה אנשים שלא מכירים את התחום שואלים את עצמם מה זה רפרנט ביטוח ואיך הוא תורם לחברה. תפקידו, של הרפרנט, כאמור, הוא לבצע את כל העבודה הבירוקרטית והלוגיסטית שעוזרת לסוכני הביטוח לעשות את עבודתם ולמכור את הפוליסות. אין ספק שדרך עבודת הרפרנט מכירים היטב את כל הפרטים הטכניים של העבודה בתור

סוכן, ובנוסף, ניתן גם ללמוד מהסוכן עצמו ולהתמקצע עוד בשלב מוקדם של הקריירה. הרבה מאוד אנשים מתחילים לעבוד כרפרנטים עוד במהלך התואר, שכן במכללת אורין שפלטר מעודדים סטודנטים לעשות כך, ואף מקשרים ביניהם לבין החברות הגדולות. תפקיד בנקאי הינו חשוב מאוד.

תפקיד בונה

העבודה בתור רפרנט יכולה להיראות לא מושכת ומתישה, אך אין ספק שאנשים שעושים את התפקיד הזה במשך תקופה, מקבלים כלים משמעותיים לעבודה בתור סוכן, גם אם בתוך החברה ואפילו בתור סוכנים פרטיים. ניתן אפילו להגיד שללא רפרנטים טובים, עבודתם של הסוכנים ושל המנהלים הגדולים לא הייתה יכולים בצורה יעילה, וכי כניסתם של אנשים אל תוך התחום הייתה הרבה יותר מאתגרת. רפרנט זה תפקיד שיכול לבנות סוכני ביטוח מעולים. מה הם מקצועות העבודה לגברים הכי נחשבים?

דילוג לתוכן