שיווק פנסיוני

מוצרי חיסכון פנסיוניים וביטוחים לשלבי החיים המתקדמים הם מרכיב משמעותי בהיערכות לקראת גיל הפרישה מהעבודה, צמצום אי הוודאות והבטחת עתיד כלכלי נוח. בהתאם ישנו ביקוש רב לשירותיהם של אנשי המקצוע שמהות עיסוקם היא התאמת המוצרים הטובים ביותר לצרכים הספציפיים של כל אדם – ואלו הם המשווקים הפנסיוניים.

על-מנת לעסוק בשיווק פנסיוני נדרש רישיון מתאים, שאותו מנפיק משרד האוצר למי שעובר 6 בחינות וסטאז' של חצי שנה. הבחינות הן במקצועות כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, יסודות הביטוח, ניתוח ניירות ערך וגמר פנסיוני. במכללת אורין שפלטר מתקיימים קורסים להכנה לקראת כל אחת מהבחינות, ובזכות אחוזי המעבר הגבוהים של תלמידי המכללה ניתן להשלים את המסלול כולו תוך שנה וחצי עד שנתיים (את הסטאז' ניתן לעבור במקביל ללימודים לקראת שני המבחנים האחרונים) – וכך להתחיל להתפרנס בתחום מכניס זה תוך זמן קצר למדי. כמו כן כדאי לדעת שלאורין שפלטר ישנה חברת השמה מקצועית שמקיימת קשרים הדוקים עם כל חברות הביטוח המובילות בארץ (הפניקס, אליהו, מנורה, הראל, מגדל, כלל ועוד), כך שלאחר השלמת כל הדרישות של משרד האוצר הדרך למשרה מתגמלת מאוד קצרה.

רישיון שיווק פנסיוני מאפשר לבעליו לשווק קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קופות גמל, ביטוחי חיים, ביטוחי בריאות, ביטוחים סיעודיים, ביטוחי אובדן כושר עבודה ועוד. במהלך הקריירה ניתן להוסיף לכל הנ"ל גם רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי (על בסיס מעבר 2 בחינות נוספות בלבד) שמאפשר שיווק מוצרי ביטוח נוספים ובהם ביטוחי רכוש, ביטוחים עסקיים, ביטוחי תאונות אישיות ועוד. בכל מקרה שכרם של משווקים פנסיוניים מתחילים הוא כ-8,000 ש"ח לחודש לא כולל בונוסים ועמלות (שעשויות להיות גבוהות מאוד), והשכר הבסיסי של אנשי מקצוע מנוסים בתחום השיווק הפנסיוני הוא כ-18,000 ש"ח בחודש.

דילוג לתוכן